Весняна розкіш: в Закарпатській області зацвів шафран (ВІДЕО)
11 Березня, 2020Інформація для звернень громадян щодо виписки дров паливних по ДП «Мукачівське ЛГ»
20 Жовтня, 2020Ліс – національне багатство Закарпаття, від його стану значною мірою залежить економіка країни, екології, здоров‘я, добробут сучасних і майбутніх поколінь.
Сьогодні, 17 жовтня, у Мукачівському лісництві Мукачівського держлісгоспу стартувала Всеукраїнська акція «1 мільйон дерев за одну добу». Зустріч на лісових просторах об’єднала представників громадськості, місцевої влади, силових структур, правоохоронних органів влади і засобів масової інформації, які прийшли на допомогу лісівникам у примноженні лісової спадщини області.
Відкрив вітальним словом урочисту частину заходу начальник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Яковець. Він відзначив, що праця зі створення нових лісів водночас складна і благородна:
« Ми працюємо для того, щоб ліси приростали новими насадженнями, поліпшувався їх склад, збільшувалась лісистість області, а самі лісові масиви, які знаходяться під нашою неухильною охороною, захистом і опікою, функціонували, як здоровий живий організм».
Голова Закарпатськоі ОДА Олексій Петров зазначив що вперше приєднався до лісовідновлювальної акції. Але зауважив що завжди приємно проводити час за такою корисною справою, залишаючи, водночас, спадок для майбутніх поколінь: «Ми раді долучитися до всеукраїнського проєкту. Люди об’єднуються довкола великої мети та заради життя, адже ліс – це життя, а садити дерева – продовжувати його».
З самого ранку п’ять десятків працівників у зелених формах і фартушках із символікою Закарпатського ОУЛМГ та області – бурим ведмедем, приступили до роботи на зрубаній площі в 1,3 гектари. Більшість з учасників акції – працівники державної лісової охорони та досвідчені волонтери лісу.
А от для тих, хто вперше садив дерева у лісі, працівники лісгоспу провели інструктаж. Продемонстрували лісівники як правильно висаджувати посадковий матеріал, адже, техніка посадки лісових дерев має свої тонкощі. При виборі деревних порід лісоводи керуються правилом: при створенні лісових культур – максимального наближення їх до складу корінних лісостанів. З цією метою окремо для кожної лісокультурної ділянки обираються тип лісових культур, тип змішування, спосіб обробітку ґрунту, оптимальна густота садіння та ін. На ділянці висаджувалися такі породи як дуб звичайний, явір, ясен звичайний загальною кількістю садивного матеріалу – 8,48 тисяч штук.
По завершенню акції начальнику управління та представникам Закарпатської обласній адміністрації вручено почесні подяки від головної координаторки проєкту «Озеленення України» Ганни Мелеганич за участь у Всеукраїнській акції.