ОХОРОНА ТА ЗАХИСТ ЛІСІВ


Захист лісів від шкідників та хвороб є невід’ємною частиною ведення лісового господарства філії «Мукачівське лісове господарство». Попередження й профілактика випадків масового розмноження шкідників treesта хвороб є основною передумовою для створення стійких, високопродуктивних деревостанів, покращення якісного складу та приведення лісистості до науково обґрунтованих значень.
На ліси впливає низка шкідників та хвороб лісу, під дією яких зменшується приріст деревини, відбувається часткова або повна втрата крон, висихання окремих дерев і насаджень. Значно погіршується загальний санітарний стан лісів через негативні кліматичні явища, такі як високий температурний режим попередніх років, буревії, які в останні роки спостерігаються з певною періодичністю.

До завдань лісової охорони входять нагляд, облік шкідників і хвороб лісу, проведення лісопатологічних обстежень, призначення та проведення санітарно-оздоровчих заходів.

Питання охорони лісів від самовільних рубок перебувають на постійному контролі працівників державної лісової охорони лісгоспу. Основною причиною здійснення незаконних рубок є низький рівень матеріального забезпечення населення.

В останні роки для боротьби з незаконною рубкою деревини філії «Мукачівське лісове господарство» були здійснені заходи: від моніторингу незаконних рубок та посилення відомчого, податкового та митного контролю до застосування суворої адміністративної і кримінальної відповідальності за порушення лісового законодавства. В нашому підприємстві запроваджена система електронного обліку деревини та створені постійно діючі рейдові бригади з виявлення порушень лісового і мисливського законодавства.