Філія “Мукачівське лісове господарство” ДСГП “Ліси України” розташоване в південно-західній частині Закарпатської області на території Мукачівського адміністративного району.
Мукачівське лісове господарство створене в 1995 році відповідно до наказу Міністерства лісового господарства України №57 від 26.05.1995 року, виконуючи Указ Призидента України від 24.02.1995 року №142/95 та Постанову КМУ від 05.05.1995р.№322 на базі Мукачівського лісокомбінату, створеного в січні 1959 рокі згідно Постанови Ради Міністрів УРСР від 30 листопада 1959 року №1834 і наказу тресту “Закарпатліс” від 25 грудня 1959р. №1 на базі земель Мукачівського лісгоспу. В свою чергу Мукачівський лісгосп був організований в 1945 р. згідно наказу лісового Рессорту при НРЗУ №28 від 10 грудня 1945 р. за рахунок державних, громадських приватно-господарських, церковних і монастирських лісів.
Згідно наказу Держкомлісгоспу від 04.10.2005 р. №426 Мукачівський держлісгосп був перейменований у Державне підприємство “МУКАЧІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО”.
Відповідно до наказу Державного агентства лісових ресурсів України «Про припинення ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МУКАЧІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» від 28.10.2022 року №878, ДП «Мукачівське ЛГ» припинено шляхом реорганізації, а саме – приєднання до ДЕРЖАВНОГО СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЛІСИ УКРАЇНИ», відповідно до цього наказу правонаступником прав та обов’язків ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МУКАЧІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» визначено філію «МУКАЧІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» ДЕРЖАВНОГО СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЛІСИ УКРАЇНИ».
До складу нашого підприємства входять сім лісництв:
- Майданське лісництво
- Кленовецьке лісництво
- лісництво ім. Морозова
- Чинадіївське лісництво
- Мукачівське лісництво
- ВЛНС “Березинка”
- Лавківське лісництво
Клімат району розташування філії “Мукачівське ЛГ” ДСГП “Ліси Ураїни” – перехідний від помірно західно-європейського до континентального східно-європейського, так як відрізняється по вертикальній зональності (землі лісгоспу знаходяться в горах, передгір’ї і на рівнині). Абсолютні висоти від 100 м до 980 м над рівнем моря. Територія лісгоспу за характером рельєфу відноситься до гірського і рівнинного, доля яких складає, відповідно 21557,6 га (80%) і 5469,9 га (20%). До рівнинних лісів відносяться частина кварталів Мукачівського лісництва та ліси ВЛНС «Березинка». Через територію розташування з північного сходу на захід протікає річка Латориця, в яку впадають річки Визниця, Обава, Синявка, Коропецький канал та ряд безіменних потічків. Загальна протяжність річок становить 150 км. Природно-кліматичні умови району характеризуються великим різнобарвом ландшафтів, багатим рослинним та тваринним світом.Згідно лісорослинного районування територія лісгоспу відноситься до зони Закарпатських рівнин і передгір’я та лісогосподарського району вулканічних Карпат.
Із кліматичних факторів, що негативно впливають на ріст і розвиток лісових насаджень найважливіші пізні весняні і ранні осінні заморозки а також випадки періодичних повеней, в результаті яких частина лісів на рівнині підтоплюється. В цілому ж клімат даного лісорослинного району сприятливий для успішного зростання бука, дуба, клена-явора, ясена.
Господарьська діяльність спрямована на виканання комплексу лісогосподарських та лісовідновлювальних заходів, раціональне і безперервне лісокористування та відновлення лісових ресурсів, забезпечення потреб району та області в деревині.
Район розташування лісгоспу відноситься до числа аграрно-промислових районів області з розвинутою деревопереробкою.